Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Wyświetlanie 1–16 z 102 wyników

Poszukujesz zabawek, które zainteresują dziecko mające około 1 rok? Po skończeniu 12 miesięcy maluchy już przyzwyczaiły się do nowej rzeczywistości, rozwinęły pierwsze umiejętności ruchowe i z ogromnym zaciekawieniem chłoną otaczający je świat. Warto pobudzać tę ciekawość i stworzyć im bezpieczne miejsce do kreatywnej zabawy, która będzie przynosić mnóstwo radości, a jednocześnie skutecznie wesprze ogólny rozwój. W sklepie internetowym Bartly znajdziesz zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, które dopasowane są do tego wieku oraz towarzyszących mu umiejętności i zainteresowań. Układanki, sortery, piramidki, pierwsze klocki i proste układanki, wielofunkcyjne kostki, pchacze i pojazdy, tablice sensoryczne czy manualne to doskonałe propozycje na roczek dla chłopca oraz dziewczynki. W naszej ofercie znajdziesz prezenty idealne dla dzieci do 1 roku oraz nieco starszych (od 1 roku do 24 miesięcy). Poznaj liczne możliwości i dobierz zabawki doskonale wspierające rozwój różnych umiejętności chłopców i dziewczynek.

Jakie zabawki dla 1 latka wybrać?

Roczne dziecko to maluch, który najczęściej powoli zaczyna samodzielnie chodzić. Już odkrył, że stanowi odrębną jednostkę otoczoną przez innych ludzi, przedmioty i różne zjawiska. To sprawia, że jest bardzo ciekawy i z ogromną pasją chłonie rzeczywistość. Wybierasz zabawki dla 1 latka? Weź pod uwagę, że dziecko w tym wieku jest bardzo ciekawe, ale jednocześnie nie potrafi jeszcze skupić się dłużej na jednej rzeczy. Maluszek cały czas potrzebuje kolejnych bodźców i wrażeń, a idealne zabawki powinny mu ich dostarczać. Nie oznacza to oczywiście konieczności sięgania po głośne przedmioty grające, świecące i lśniące od żywych kolorów, ale roczne dziecko nie ma jeszcze rozwiniętej wyobraźni, która pozwoliłaby mu bawić się przez dłuższy czas nieciekawymi przedmiotami. Należy przyciągnąć jego uwagę, dlatego doskonale sprawdzają się zabawki sensoryczne czy interaktywne.

Warto wybierać zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, które pomagają wspierać ogólny rozwój. To właśnie w tym wieku prawidłowo stymulowana zabawa pozwala uzyskać bardzo dobre efekty i dać dziecku umiejętności, które z czasem będzie mogło wykorzystać w nauce samodzielności.

Jako prezenty dla dzieci do roku i powyżej roku polecamy:

  • zabawki sensoryczne – idealne dla rocznego chłopca lub dziewczynki. Są to wszelkiego typu przedmioty, które pomagają dziecku zatopić się w świat zmysłów. Poprzez dotyk, słuch, wzrok i zapach maluszek może odkrywać różnorodność rzeczywistości. Polecamy m.in. proste tablice sensoryczne z różnymi kształtami, kolorami i fakturami,
  • zabawki zręcznościowe – nauka chwytania i wykonywania coraz bardziej precyzyjnych ruchów jest niezbędna, aby maluszek nauczył się podstawowych codziennych czynności (samodzielne ubieranie, zapinanie guzików, wiązanie butów, rysowanie, pisanie). Zabawki zręcznościowe dla 1 latka świetnie rozwijają małą motorykę, pomagają dziecku opanować ruchy paluszków i wykonywać je coraz bardziej płynnie. Świetnie sprawdzą się niezbyt skomplikowane sortery i piramidki, pętle edukacyjne, zabawki do przekładania czy dopasowywania elementów,
  • zabawki wspierające dużą motorykę – zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powinny pomagać w ogólnym rozwoju. To jeszcze za wcześnie na logiczne układanki, gry czy puzzle ćwiczące pamięć, ale idealne będą wszelkiego typu pchacze i pojazdy. Angażują one nogi, cały tułów oraz stawy barkowe i łokciowe, dzięki czemu maluch coraz lepiej opanowuje chodzenie, bieganie, podskakiwanie. Polecamy jeździki oraz pierwsze rowerki biegowe. Dziecko od roku może również powoli zacząć ćwiczyć rzucanie i łapanie, dlatego takie zestawy również sprawdzą się na roczek.

Kreatywne zabawki dla rocznego dziecka

Roczne dzieci otaczającą ich rzeczywistość traktują dosłownie. Wyobraźnię warto jednak pobudzać już od pierwszych lat życia. Dzięki temu w przyszłości dziecko stanie się bardziej kreatywne. To jeszcze nie czas na artystyczne malowanie czy grę na instrumentach. Zabawa nadal musi być prosta, bardziej intuicyjna i nie może wymagać ogromnych pokładów cierpliwości, której 1 latek nie ma rozwiniętej. Zrezygnuj jednak z zabawek, które niczego nie uczą, bo podsuwają gotowe rozwiązania. W ich miejsce wybieraj kreatywne zabawki dla rocznego dziecka. Mogą to być różnego typu maty i stoliki edukacyjne czy wielofunkcyjne kostki.

Zabawki dla dziewczynki 1 rok

Zabawki dla dziewczynki 1 rok powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, odporne na zniszczenia i bezpieczne. Nie musisz ograniczać się do klasycznych lalek czy pluszowych maskotek. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe zabawki edukacyjne dla rocznej dziewczynki. Możesz wybierać drewniane sortery pomagające ćwiczyć małą motorykę i uczyć się poznawania kształtów. Doskonałe będą także klocki, edukacyjne maty, kostki czy tablice manualne.

Zabawki dla chłopca na roczek

W ofercie Bartly znajdziesz wiele wartościowych prezentów dla chłopców. Jako zabawki dla chłopca na roczek doskonale sprawdzą się pojazdy (np. jeździki w kształcie samochodzików czy rowerków). Możesz sięgać także po drewniane klocki, nieskomplikowane układanki, sortery, kostki edukacyjne.

Już wiesz, jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka wybrać? A może potrzebujesz fachowej porady? Zachęcamy do kontaktu – chętnie doradzimy Ci najlepsze propozycje na prezent dla chłopca oraz dziewczynki.

Koszyk
Scroll to Top