O nas

Miło Cię u nas widzieć!

Wierzymy, że dobra współpraca opiera się na wzajemnym zaufaniu, dlatego zależy nam, żeby nasi klienci mieli świadomość tego, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu.

Nazwa i logo firmy

Bartly – pochodzi od nazwiska założycielki firmy, Joanny Bartos. Rośliny wpisane w litery (przez jej wszechstronnie utalentowanego męża, Macieja) to liście jaśminu i kwiat lilii. Firma powstała bowiem, kiedy pierwsza córka – Liliana, miała niespełna roczek, natomiast druga – Jaśmina, wspierała mamę z wnętrza jej brzucha. Dziewczyny stały się inspiracją i motorem napędowym do powstania firmy o takiej, a nie innej tematyce. Bartly jest więc tworzone nie tylko przez entuzjastkę prawidłowego rozwoju, ale też przez mamę testującą na co dzień wszelkie rozwiązania mające na celu jego wspieranie.

Założycielka firmy

Firma została założona w 2023 r. przez Joannę Bartos – fizjoterapeutkę z wykształcenia, artystyczną duszę z wyboru. Joanna postanowiła stworzyć sklep z artykułami dla dzieci, kiedy została mamą. Wspieranie prawidłowego rozwoju najmłodszych stało się nie tylko jej codziennością, ale także pasją. Tak, jak dba o rozwój własnych pociech, chce zadbać o rozwój każdego dziecka, dając ich opiekunom niezbędne do tego narzędzia. W naszym sklepie znajdziecie więc produkty wysokiej jakości, skategoryzowane tak, by łatwo było Wam wybrać te zabawki, które wspomogą konkretny typ aktywności.

Kategorie naszego sklepu

Są to ruchy o niewielkim zakresie, ale wymagające dużej precyzji i skupienia. To głównie praca nadgarstków i stawów palców. Motorykę małą wspierać więc będą wszystkie zabawki, które należy złapać w paluszki, nawlec, nałożyć. Będą to również masy plastyczne oraz przybory do rysowania, malowania, pisania. Ćwiczenie motoryki małej pomaga w rozwoju takich czynności dnia codziennego, jak jedzenie sztućcami, pisanie, zapinanie guzików, czy sznurowanie butów.

Są to ruchy o dużym zakresie, natomiast nie aż tak precyzyjne, jak w przypadku motoryki małej. To praca dużych stawów, takich jak łokciowy, barkowy oraz praca nóg, tułowia. Zabawki wspierające motorykę dużą to pojazdy, pchacze, tunele, tory przeszkód. Ćwiczenie motoryki dużej wspiera rozwój chodzenia, biegania, skakania, pływania. Rozwija też równowagę i koordynację.

Już od najmłodszych lat uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie. Prawidłowe rozwijanie  umiejętności społecznych jest więc niebywale istotne, ponieważ wpłynie na to, w jaki sposób w dorosłym życiu będziemy budować relacje i jak będziemy reagować w przeróżnych sytuacjach. Aby od małego kształtować swój charakter, polecamy dużo zabaw z innymi – zarówno rówieśnikami, jak i dorosłymi. Proponujemy zabawy oparte na naśladowaniu konkretnych ról, zawodów, sytuacji, jak i gry – od planszówek zaczynając, poprzez wszelkie memory, budowanie wież, gry balansowe, kręgle, trafianie do celu, na krokiecie kończąc. Dzięki nim wzmocni się nie tylko motoryka mała i duża oraz koncentracja, ale pojawi się również umiejętność przegrywania czy negocjacji. Posiadamy całą gamę zabawek wspierających rozwój społeczny: mnóstwo różnorodnych gier, jak i akcesoriów np. kuchni, sprzętów kuchennych, artykułów spożywczych, ekspresów do kawy, drewnianych ciast, zestawów majsterkowicza, sprzętów doktora itd.

Jest to wszystko, co czujemy przy pomocy zmysłów. Ciepło, zimno, szorstkość, miękkość, kolory, smak, zapach, dźwięk. Jest to również poczucie równowagi i ułożenia ciała w przestrzeni (propriorecepcji). Sensorykę wspierać będą zabawki o zróżnicowanej fakturze, kolorowe, grające, ale też te wywołujące efekt – np. gdy można coś przesunąć, przełączyć, uruchomić – a więc stoliki i kostki sensoryczne. Rozwój sensoryczny jest niezwykle istotny dla rozwoju całego układu nerwowego, który musi bodźce sensoryczne rozpoznać, zinterpretować i połączyć z daną sytuacją i wcześniejszym doświadczeniem, by wywołać konkretny efekt.

Są to niezwykle istotne elementy pomagające w dorosłym życiu. To dzięki nim możemy przyswajać wiedzę w efektywny sposób. Rozwój tego filaru to doskonały sposób na wyciszenie dziecka, a jednocześnie budowania poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Pamięć i koncentrację będą wspierać puzzle, karty memory, kolorowanki i wszystko co, w czym trzeba być precyzyjnym i dokładnym. 

Zabawa w wodzie to mnóstwo korzyści rozwojowych. Doznania dotykowe, odczucie temperatury, dźwięk kapiących kropel, szum strumienia wody, pękające bąbelki piany – to wszystko doskonale rozwija dziecięce zmysły. Aby uatrakcyjnić wodne zabawy, oferujemy szeroką gamę zabawek do kąpieli. Nie tylko wydłużą czas spędzony w wodzie i sprawią, że maluch polubi kąpiele, ale również wpłyną na poprawę koordynacji oko-ręka i precyzji, pobudzą zmysł wzroku, zapachu oraz słuchu, jak również nauczą celowości działania. Kolorowe koła zębate, statki, unoszące się na wodzie zwierzątka wodne, konewki i spryskiwacze to coś, co urozmaici czas kąpieli i wywoła mnóstwo radości podczas zabawy.

Zabawki według wieku

Wielu opiekunów zastanawia się, czy dana zabawka będzie odpowiednia dla ich pociechy. Wątpliwość budzi nie tylko użyteczność i przydatność przedmiotu, ale również fakt, czy zabawka jest dostosowana do wieku dziecka. Jeśli będzie zbyt mało zajmująca, zbyt „łatwa” – maluch szybko się nią znudzi i ciśnie ją gdzieś w kąt, na wieczne zapomnienie. Jeśli z kolei gadżet będzie zbyt skomplikowany, dziecko może się zniechęcić i zwątpić w swoje umiejętności. Idealna zabawka powinna zachęcać do zabawy, stawiać wyzwania – ale odpowiednie do wieku. Ponieważ to my znamy się na zabawkach, nasi klienci nie muszą. Pogrupowaliśmy bowiem akcesoria według kryteriów wieku. Dzięki temu bez problemu będą mogli znaleźć odpowiednio rozwojowe zabawki, niezależnie, czy szukają czegoś dla własnych pociech, czy na prezent. Ponieważ uważamy, że zabawki nie mają płci – nasze gadżety sprawdzą się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Koszyk
Scroll to Top